Strażacy- wernisaż wystawy zdjęć Adama Wawrzyniaka

14/04/2015 - 15/05/2015

Gaszą pożary, pomagają w klęskach żywiołowych, często udzielają pierwszej pomocy na miejscach wypadków, a do tego w wolnych chwilach stają przed obiektywem  wcielając się w profesjonalnych modeli. 14 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy „Strażacy” autorstwa Adama Wawrzyniaka w holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Wstęp darmowy!

Na wystawę składa się 20 zdjęć stworzonych na potrzeby kalendarza strażackiego, który powstał dzięki pomysłowi i zaangażowaniu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Poznaniu. „Przeglądając kalendarze strażackie dotychczas pojawiające się na polskim rynku doszliśmy do wniosku, że nie może tak dalej być, iż widać tylko wozy, sprzęt lub ewentualnie efekty naszej pracy. Uważamy, że najważniejsi są ludzie i to Im w głównej mierze poświęcony jest kalendarz, a czerwone samochody stanowią tylko tło” – mówił jeden ze strażaków biorących udział w projekcie.

Efekty można będzie można osobiście zobaczyć 14 kwietnia o godz. 19.00 na wernisażu wystawy autorstwa Adama Wawrzyniaka, na którym będzie można spotkać głównych bohaterów zdjęć oraz autora.

Wystawę będzie można oglądać do połowy maja, również w Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja.

Wernisaż wystawy: 14 kwietnia, godz. 19.00

Hol Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie