SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARKIEM KRAJEWSKIM

22/09/2017

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 22 września 2017 r. o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z filologiem klasycznym, tłumaczem, pisarzem i autorem poczytnych kryminałów – Markiem Krajewskim.

Najbardziej dziś znany polski autor kryminałów zrezygnował z prowadzenia zajęć akademickich na Uniwersytecie Wrocławskim, aby poświęcić się pisaniu książek. Literackim debiutem pisarza była powieść „Śmierć w Breslau” z 1999 roku. Kryminał, którego akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu został doskonale przyjęty przez czytelników polskich, jak i niemieckich.

Marek Krajewski jest autorem książek: „Koniec świata w Breslau” (2003), „Widma w mieście Breslau” (2005), „Festung Breslau” (2006), „Dżuma w Breslau” (2007), „Głowa Minotaura” (2009), „Erynie” (2010), „Liczby Charona” (2011), „Rzeki Hadesu” (2012), „W otchłani mroku” (2013), „Władca liczb” (2014), „Arena szczurów” (2015). Razem z Mariuszem Czubajem opublikował dwa kryminały z cyklu, którego bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater pracujący w trójmiejskiej policji: „Aleja samobójców” (2008), „Róże cmentarne (2009). Bestsellerowe powieści kryminalne o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim ukazały się już w dwudziestu krajach. Pod koniec sierpnia br. pojawi się najnowsza książka Marka Krajewskiego pt. „Mock. Ludzkie zoo”.

Marek Krajewski jest laureatem m. in. Paszportu „Polityki” z 2005 r., Nagrody Księgarzy „Witryna”, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Za wkład w promocję miasta otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

Spotkanie autorskie poprowadzi Ilona Starosta.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2