Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

09/02/2018

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 9 lutego 2018 r. o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – reporterem, dziennikarzem i eksploratorem. Najbardziej dziś znany polski podróżnik to odkrywca źródeł Amazonki, który od ponad 40 lat przemierza peryferie świata. Jest twórcą survivalu, weteranem pustyni i dżungli, powszechnie uznanym autorytetem w dziedzinie przetrwania.

Jacek Pałkiewicz jest członkiem elitarnego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. W 1996 r. jego naukowa ekspedycja ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje, co do miejsca narodzin największej rzeki świata.

Autor publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich. Jest autorem filmów dokumentalnych oraz ponad dwudziestu książek. Ważniejsze z nich to: „Angkor”, „Pasja życia”, „Jak żyć bezpiecznie w dżungli miasta. Podręcznik przetrwania”, „El Dorado – Polowanie na legendę”, „Syberia – Wyprawa na biegun zimna”, „Sztuka podróżowania”, „Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek”, „Dubaj. Prawdziwe oblicze”. Dokonania Jacka Pałkiewicza ukazuje Andrzej Kapłanek w biografii „Pałkiewicz, droga odkrywcy”.

W 1996 r. prezydent Włoch nadał podróżnikowi odznaczenie Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Dwa lata później autor otrzymał „Bursztynowego Motyla” za najlepszą książkę podróżniczą roku („Terra incognito”). Przez papieża Benedykta XVI w 2010 r. został uhonorowany krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice”. W 2015 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie autorskie poprowadzi Krzysztof Petek – dziennikarz, detektyw i organizator wypraw krajoznawczych, kulturoznawczych i prawdziwie survivalowych. Asystuje Jackowi Pałkiewiczowi w międzynarodowych projektach, dzięki czemu fotografuje i opisuje świat znad Amazonki, Rio Negro, Angary, Bajkału czy Zatoki Awaczyńskiej. W bibliotekach można znaleźć wiele jego książek. Penetracja puszczy amazońskiej, Syberii czy Kamczatki pozwoliła umieścić ich akcję w autentycznych miejscach, a w toku akcji zapoznać czytelników z realnym życiem dalekich kultur.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2