UWAGA, NOWY TERMIN SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z FILIPEM SPRINGEREM

02/03/2017
UWAGA, NOWY TERMIN SPOTKANIA!

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 2 marca 2017 r. o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Autorem książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendyście Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego; nominowanemu do najważniejszych nagród literackich w kraju.

Springer_slider na główną_ZMIANA TERMINU

W pierwszej książce, pt. „Miedzianka. Historia znikania” autor nazywając siebie domorosłym archeologiem wyrusza na Dolny Śląsk, gdzie chce odkryć i odtworzyć historię Miedzianki – miasta górników, którego nie ma. „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” to z kolei projekt reporterskiej podróży przez mniejsze miasta, które przed 1999 rokiem były stolicami województw. Trzydzieści jeden ośrodków tworzy archipelag możliwości, szans, frustracji i rozczarowań. Pozytywna energia i determinacja mieszają się tu ze zwątpieniem i rezygnacją.

Filipa Springera określa się tłumaczem architektury, reporterem polskiego krajobrazu i kolekcjonerem wizualnych absurdów.

Filip Springer jest autorem książek: „Miedzianka. Historia znikania” (2011), „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL” (2012), „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach” (2013), „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” (2013), „13 pięter” (2015), „Księga zachwytów” (2016), „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” (2016).

Od lutego 2008r. Filip Springer prowadzi bloga: Blog Filipa Springera

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie , ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2