Spacer poszukiwaczy źródeł

28/08/2020

Czy potraficie sobie wyobrazić, jak wyglądała Wasza miejscowość 100 lat temu? Niektóre budynki mijane przez Was w drodze do szkoły lub domu pamiętają te czasy! Co więcej… mogą o nich opowiedzieć. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych historii na otwarty spacer poszukiwaczy źródeł po Chludowie, który odbędzie się 28. sierpnia o godz. 14.00. Oprowadzi nas historyk i regionalista – p. Ryszard Chruszczewski. Wspólnie odszukamy i sfotografujemy te obiekty we wsi, które mogłyby być niemymi świadkami rozmów i wydarzeń w 1920 roku. Spacer jest częścią projektu „Echa Victorii… 350 km dalej” w ramach którego powstanie terenowa gra mobilna.

Rozpoczynamy pod budynkiem filii bibliotecznej w Chludowie o 14.00
Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny lub telefon. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
_____________________________________________________________________________________________-
Źródło fotografii : Archiwum CKiBP