NOELKA 2014

20/12/2014

Noelka_Slider-page-001

NOELKA 2014

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Ten dzień to 20 grudnia. Oczywiście będziemy sobie wzajemnie składać życzenia. Przede wszystkim jednak będziemy mieli dla Was absolutnie ciepłe i świąteczne wydarzenia oraz warsztaty.

race

Gorące spotkania świąteczne to:

11.00 – 12.00 – program mikołajkowy dla najmłodszych, czyli głośne czytanie bajek w Sali widowiskowej. Wstęp wolny w prezencie i bez zapisów

12.30 – 13.15/ 13.30 – 14.15 – słodkie czary mary w Sali widowiskowej. Słodycze, cukierki, lizaki w bajecznej fabryce zrobią dzieciaki. Koszt: 25 zł/os./zapisy

12.30 – 14.30 – robótki ręczne dla dorosłych w pracowni ceramicznej. Warsztaty z robienia stroików na bożonarodzeniowy stół dla wszystkich laików.

Koszt:25 zł/ os./zapisy

13.30 – 14.30 – sztuka origami w bibliotece to bezpłatne, orientalne hece. Musicie się tylko wcześniej zapisać!

14.00 – 17.00 – zapraszamy na cudowne Lapino Handmade  do sali konferencyjnej. Ta niezwykła zabawa pozwoli Wam stworzyć prawdziwe świąteczne perełki z niepozornych elementów- bombki nie do zbicia . Materiały oraz duża porcja rozwoju wyobraźni i zdolności manualnych w cenie 25 zł/os. Zapisujcie się koniecznie. Dzieci do 10 roku życia tylko pod opieką dorosłych.

święta

14.00 – 16.00 – w naszej pracowni plastycznej będziemy poznawać tradycyjne techniki robienia ozdób świątecznych. To warsztaty nie tylko dla tradycjonalistów, ale także dla wszystkich, którzy lubią nowe wyzwania.

Koszt: 25 zł/os./zapisy

14.30 – 16.00 –  Studio Piosenki Kosmos to nie tylko wytwórnia gwiazd, ale także kosmicznych bombek. Możecie mieć w tym swój udział, tylko musicie się wcześniej zapisać, bo ilość miejsc jest ograniczona.

5 zł/bombki/płatne przy wejściu

16.00 – 17.00 – murowany hit świąteczny dla najmłodszych, bowiem Teatr Fuzja zawita ze spektaklem „ Takich świąt jeszcze nie było”, który zabierze dzieci w świat Świętego Mikołaja, zbuntowanych reniferów i mnóstwa prezentów.

Bilet: 5 zł/os.

17.00 – 18.00 – w holu poznacie szopki bożonarodzeniowej „know how” – skąd? dlaczego? jak? I najważniejsze: kto w tym roku wygra konkurs na szopkę??????

18.00 – sala widowiskowa pogrąży się w ciemnościach, ale tylko po to, żebyście obejrzeli niezwykłą projekcję. Zaprezentujemy niemy film z 1928 roku, który jest piękną metaforyczną, symboliczną opowieścią opartą na słynnej bajce Andersena. To historia małej dziewczynki o imieniu Karen, która w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, bezowocnie próbując sprzedać choćby jedno pudełko zapałek. A do tego specjalnie przygotowana muzyka grana na żywo. Wieczór magiczny, niezwykły i pełen cudów.

Wstęp wolny i bez zapisów

Jakby Wam było mało, to zaplanowaliśmy jeszcze takie oto przyjemności:

12.00 – 18.00 – Kącik Elfów – to otwarta świetlica świąteczna dla dzieci. Jeżeli wybierasz się na nasze warsztaty, albo koniecznie musisz tego dnia coś załatwić i nie masz z kim zostawić swojej pociechy, to pomogą Ci elfy! Tak! A w programie Kącika Elfów: zdobienie bombki metodą dequpage, wykonanie anioła na płasko w formie obrazka, quiz świąteczny z nagrodami (czas trwania warsztatów ok.2 godz., koszt 25 zł). Od godz. 14.00- świetlica (koszt 7 zł/ godz.). Zapisy: tel. 604 328 150

12.00 – 14.30 – elfy malują buźki wszystkim dzieciakom w naszym holu. Uważajcie, bo mogą spłatać figla!

16.00 – 21.00 – iluminacje świąteczne na naszym budynku rozproszą grudniowe mroki i podkreślą świąteczną atmosferę, lepiej niż sweter z reniferemJ

14.00 – 18.00 – zapraszamy Was do fotobudki w holu. Szykujemy wesoły prezent, bo będziecie mogli sobie zrobić świąteczne selfie. Zdjęcie z dzieckiem, dziewczyną, chłopakiem, mężem, żoną i z wszystkimi krewnymi i znajomymi królika. No! Generalnie z kim tam chcecie. Ważne, że będzie świąteczne, zabawne i całkowicie za darmo!

Przez cały dzień na dziedzińcu bigos, paszteciki, barszcz, ciasto, grzane wino i inne smakołyki.

Do tego muzyka i życzenia niespodzianka!

ZAPISY/BILETY/INFORMACJE:  sekretariat pon.-pt. 09.00-17.00, tel. 612 500 400, kontakt@osrodekkultury.plNoelka