Wywiady z mieszkańcami, warsztaty dla dzieci i młodzieży, reprodukcja fotografii dawnego Chludowa, koncert muzyki węgierskiej, występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie – to tylko niektóre atrakcje, czekające na mieszkańców w ramach projektu „Nad brzegami Balatonu – w Chludowie”

Projekt powstał z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, a miejscem realizacji będą okolice stawu u zbiegu ulic Poznańskiej i Wodnej w Chludowie, zwanego potocznie Balatonem. Działania będą prowadzone w sierpniu i wrześniu 2018r.

O tym, jaką rolę w przestrzeni Chludowa odgrywał niegdyś Balaton, dowiemy się z przeprowadzonych w ramach projektu wywiadów z mieszkańcami wsi. Wśród mieszkańców, na początku sierpnia br., zostaną zebrane również fotografie dawnego Chludowa, z których część doczeka się wystawy.

Dla dzieci i młodzieży w ramach projektu przewidziano udział w BEZPŁATNYCH warsztatach ze storytellingu i fotografii(więcej na ten temat z zakładce LATO W CKIBP).

Dla wszystkich mieszkańców Chludowa w niedzielę 9 września 2018r. odbędzie się festyn nad brzegami Balatonu. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie, wystawa fotografii dawnego Chludowa, wystąpienia prelegentów, występ Zespołu Pieśni i Tańca Węgierskiego – Piroska z Poznania, koncert węgierskiej muzyki ludowej oraz poczęstunek w postaci węgierskiego gulaszu.

Organizatorzy: