Lebowski

12/10/2017

12 października w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las będzie gościł kwartet Lebowski.
Pierwsze skojarzenie jakie nasuwa się z nazwą zespołu to inspiracja filmem braci Coen Big Lebowski i jest to dobry trop! Wykonawcy stworzyli nazwę pod wpływem filmowej postaci „Dude” (kolesia). Co ciekawe najpierw powstała nazwa, a dopiero potem materiał muzyczny zespołu. Pierwsza płyta tworzona była na zupełnym luzie (niczym z kadru Big Lebowskiego). Artyści korzystali z domowego studia, eksperymentowali z dźwiękami bez żadnych ograniczeń czasowych. Dzięki temu uzyskali bardzo ciekawy efekt i hipnotyzujące brzmienie. Utwory, które usłyszymy są w głównie instrumentalne, co jakiś czas można usłyszeć w tle głosy aktorów. Nie są to piosenki do potańczenia, tylko utwory tworzące tajemniczą atmosferę. Dlatego często muzyka zespołu Lebowski nazywana jest muzyką do nieistniejącego filmu. Słuchając utworów Lebowskiego można się zatopić we własnej wyobraźni, odprężyć, wyciszyć, tworzyć intrygę.
Skład instrumentalny zespołu jest prawie całkowicie klasyczny: Marcin Grzegorczyk gra na gitarach, Marek Żak na basie, a Krzysztof Pakuła na perkusji. Innowacyjne brzmienie wydobywa się z syntezatorów, które obsługuje Marcin Łuczaj. Muzykę zespołu Lebowski trudno jest jednoznacznie sklasyfikować, najczęściej w opisach pojawia się określenie: rock progresywny.
Podsumowując – czeka nas niebanalny koncert, na który warto przyjść!

12 października 2017 r., godz. 19.00
Sala widowiskowa CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16.
Bilety: 25 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) i na www.bilety24.pl.