Koncert Ostatkowy Orkiestry Dętej z Chludowa

13/02/2018

Koncerty Ostatkowe Orkiestry Dętej z Chludowa to już nasza sucholeska tradycja. Tym razem spotkamy się w nieco większej przestrzeni – Hali Sportowo Widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie. Zapraszamy 13 lutego na godz. 19.00.

Orkiestra Dęta z Chludowa gromadzi w swoich szeregach ludzi, którzy kochają muzykę, amatorów często uczących się samodzielnie, których niesamowity upór, chęci i czas poświęcony na wielogodzinne ćwiczenia przyczyniły się do pięknego dorobku jakim jest 70 lat istnienia chludowskiej Orkiestry Dętej.

Pasja muzykowania często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a ta skarbnica doświadczeń przekłada się na coraz większą różnorodność prezentowanego repertuaru.

Poza występami w naszej gminie Orkiestra ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach i przeglądach wśród, których watro wspomnieć chociaż kilka z nich: Przegląd Orkiestr Powiatu Poznańskiego w Boduszewie, Przeglądzie Orkiestr Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu, udział w Paradzie Orkiestr podczas Letnich spotkań muzycznych w Świnoujściu. Chludowska Orkiestra koncertowała również wśród Gmin Partnerskich Suchego Lasu na Węgrzech w Tamasi i Regolly oraz w Poroninie. W roku 2013 Orkiestra miała przyjemność zagrania koncertów dla rodaków zamieszkałych na Litwie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a także dla turystów wypoczywających w Chorwacji w 2015r. W ubiegłym roku Orkiestra została zaproszona przez Towarzystwo Polsko – Francuskie do Cestas aby uświetnić swoją muzyką Święto Narodowe Francji.

W 2015 roku Orkiestra została laureatem konkursu orkiestr województwa wielkopolskiego im Leona Schuberta O Złoty Róg a rok wcześniej zdobyła w tym samym konkursie II lokatę.

W 2013 roku orkiestra odebrała II nagrodę Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, oraz za  popularyzowanie kultury i osiągnięcia artystyczne. 2016 rok również stał pod pasmem nagród gdzie Orkiestra w Kole zdobyła II miejsce w konkursie orkiestr O Kryształowe Koło a Paweł Kołodziej najlepszym solistą konkursu.

„Niektórych uczuć nie sposób wyrazić słowami…

…dlatego stworzono muzykę”

13 lutego, godz. 19.00
Hala Widowiskowo Sportowa