Kobiety Sztuki – pokaz_03

17/11/2017

W listopadzie w ramach cyklu filmowego Kobiety Sztuki  spotkamy się z twórczością Piny Bausch wybitnej choreografki. Pina Baush była dyrektorem artystycznym i choreografem Tanztheater Wuppertal Pina Bausch w Niemczech, oraz jest nazwana twórczynią gatunku jakim jest Teatr Tańca.

Film pod tytułem Pina, początkowo miał być stworzony wspólnie z artystką, jednak po jej nagłej śmierci w 2009 roku wspólny projekt zmienił się w hołd poświęcony tancerce. Film dotyczy twórczości choreografki, zawiera fragmenty spektakli, które realizowała oraz wywiady z jej tancerzami o metodach jej pracy.

Warto przyjść na projekcję, aby poznać specyfikę teatru tańca jako gatunku, inaczej spojrzeć na oglądanie spektakli tanecznych oraz móc podziwiać piękno prawdziwego ruchu i tańca. Pina Bausch mówiła: Interesuje mnie nie to, jak poruszają się ludzie, ale to, co ich porusza, to zdanie, często powtarzane, idealnie oddaje jej podejście do ruchu.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze sztuką tańca. Projekcja zostanie poprzedzona krótką prelekcją na temat filmu.

17 października 2017 r., godz. 19.00

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

WSTĘP WOLNY – wejściówki do pobrania w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. godz. 9.00-17.00)

Ilość miejsc ograniczona.