ODWOŁANY! Festiwal Patrz Więcej oraz Maja Koman i Tymon Tymański

29/09/2017

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać koncerty Tymona Tymańskiego oraz Mai Koman, które miały się odbyć 29 września 2017 r.

Bilety zakupione w kasie CKiBP można zwracać do 15 października 2017r. w sekretariacie, a zakupione drogą elektroniczną przez serwis bilety24.pl zostaną zwrócone przelewem.

Przepraszamy za utrudnienia!

Zespół CKiBP

Festiwal filmu Patrz Więcej oraz koncerty Mai Koman i Tymona Tymańskiego odbędą się 29 września w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie.

Tego dnia od rana zapraszamy na Festiwal filmu Patrz Więcej, czyli projekcję sześciu filmów dokumentalnych ze Szkoły Wajda School & Studio. W ramach festiwalu zobaczymy m.in. film, który znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscara 2017 – Koniec świata w reż. Moniki Pawluczuk. Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością chcą z kimś porozmawiać. Motywem przewodnim łączącym ten nocny świat jest radio – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.

Poza tym obejrzymy również filmy:

• Kiedy będę ptakiem (reż. Monika Pawluczuk)
• Paparazzi (reż. Piotr Bernaś)
• Ślimaki (reż. Grzegorz Szczepaniak)
• Trampkarze (reż. Marcin Filipowicz)
• Niewiadoma Henryka Pasta (reż. Agnieszka Elbanowska)

Wieczór 29 września spędzimy muzycznie w towarzystwie Mai Koman i Tymona Tymańskiego.

Maja Koman znana jest z bezkompromisowości i oryginalności. W 2013 roku nagrała debiutancką płytę Pourquoi pas, która otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie znalazły się utwory polskie, francuskie i angielskie. Singiel Babcia mówi dotarł do 3 miejsca Listy Przebojów Polskiego Radia RDC i osiągnął ponad 2 mln. wyświetleń na YouTube.

Maja ma na swoim koncie duety z Muńkiem Staszczykiem, Czesławem Mozilem, Tymonem Tymańskim, Michałem Kowalonkiem (Myslovitz) oraz udział w półfinale piątej edycji telewizyjnego show Mam talent! Charakterystyką Mai Koman jest akustyczne granie z ukulele w towarzystwie kontrabasu i skrzypiec.

W czerwcu 2016 ukazał się singiel „Jestem” zapowiadający drugą płytę artystki Na Supełek, której premiera odbyła się w październiku 2016 roku.

Solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon&The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu Wesele Wojtka Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych.

W 2014 roku na płycie Rock’n’Roll Tymański prezentuje własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz. W utworach Tymona można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Franka Zappy.

Przez pięć lat Tymański związany był z Rock Radio, gdzie wraz z Piotrem Kędzierskim prowadził poranną audycję.

Znany z artystycznych improwizacji Tymański wystąpił w roli jurora show Polsatu, jedenastej edycji Must Be The Music.

29 września 2017 r.
Festiwal filmu Patrz Więcej – godz. 10.00
Koncert Mai Koman i Tymona Tymański – godz. 19.00
Sala widowiskowa CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16.
Bilety: 5 zł na filmy i 35/30 zł (N/U) na koncert do nabycia w sekretariacie CKiBP od 1 sierpnia (sierpień pon.-pt. w godz. 8.00-16.00 i od  września w godz. 9.00-17.00) oraz na www.bilety24.pl