Dzień Dziecka w Ogrodach Sztuki

31/05/2015

2.05

Serce czy rozum? Bajki czy fizyka? Szaleństwo kolorów czy Monochrom? Przed tymi odwiecznymi dylematami postawimy najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzinami w Ogrodach Sztuki z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku w Suchym Lesie obchodzić będziemy już 31 maja (niedziela).

Inspirując się bajkami Krasickiego uczestnicy zabawią się MONOCHROMACHIĘ, MYSZOMACHIĘ, ZWIERZĘTOMACHIĘ ,GARDENIUM, PARADISUM CZY  KLEKSUM DYRDUM. Wszystko to w przestrzeni dziedzińca i holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las, które na ten czas przekształcą się w niezwykły Ogród Sztuki, gdzie zabawy są nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne. Warsztaty łączące teatr, animację, plastykę i naukę oraz muzykę w jednym! Tego dnia nie może zabraknąć ani jednego ciekawego świata dzieciaka!

11.00-11.30 POETICUM – bajek Ignacego Krasickiego czytanie czyli ze słowem poetyckim dzieci oswajanie

11.30-12.00 KLEKSUM DYRDUM– kredą i farbą plastyczne harce w działaniach malarskich na wielkiej kartce

12.00-13.00 GARDENICUM – myślący ogród na trawie, czyli jak wykonać kwiatosynapsy z tkanin i nie stracić głowy

13.00-13.30 ZWIERZĘTOMACHIA – zwierzęta z bajek Krasickiego na start czyli tam, gdzie doskoczy żaba albo zając

13.30-14.00 OPTICUM – papier, nożyczki, kredki ino a powstanie animowane kino czyli zabawki optyczne

14.00-15.00 PARADISUM – żaboty młodzieńców, peruki dla damy własnymi rączkami sami wykonamy czyli kostiumy na wybiegu w rajskim ogrodzie sztuki

15.00- 16.00 RYTMOMACHIA – dworskie tańce i współczesne hulańce czyli solo i w zespole

16.00- 17.00 ANIMATOMACHIA – zwierząt i ludzi ożywianie, które tworzą dzieci, kamery i komputery

17.00-18.00 DNIA PODSUMOWANIUM – mali i duzi, dzieci, rodzice w fotkach, obrazach na ekran wskoczycie!

W niedzielę Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie bedzie czynna od 11.00 do 15.00.

Dzień Dziecka w Ogrodach Sztuki

31 maja (niedziela) początek godz. 11.00

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Jeśli jesteś chwat, lub takiego znasz, wydrukuj i pokoloruj cały świat!

Zastrzegamy możliwość zmian w harmonogramie.