Wakacyjna Akademia Sztuki – Dziecko na drodze

W ostatni dzień wakacji a przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy na darmowe kreacje artystyczne dla dzieci pt. „WAKACYJNA AKADEMIA SZTUKI – DZIECKO NA DRODZE”.

Warsztaty odbędą się 3 września od godz. 11.00-15.00 w ramach Powakacyjnego misz-maszu.

Projekt ma walory edukacyjno-prewencyjne. Poprzez kreacje DŹWIĘK i KOLOR, uzmysławiamy dzieciom zagrożenia jakie czyhają na drodze. Nasze doświadczenie skutkuje
z pewnością tym, że poprzez artystyczną zabawę dziecko wchłania ważne regułki związane z bezpieczeństwem, w sposób niezauważalny. Pozwalają one dzieciom unikać niebezpieczeństw,
w sposób naturalny, bo same te zdarzenia stworzyły w świecie iluzji.

Dostają do dyspozycji 40 rozmaitych bębnów afrykańskich i indyjskich i w 40. osobowej grupie z dwoma prowadzącymi zajęcia, po pierwsze wyrzucają z siebie agresję, mogą wykrzyczeć się do woli, a jednocześnie poznając dźwięki i akordy, mając gotowy tekst, mają szansę skomponować muzykę, pt. „Dziecko na drodze”.

Dostają nieograniczoną ilość białych kartek, na których różnymi kredkami rysują samochody osobowe, ciężarowe, maszyny rolnicze, ludzi na rowerach, motocyklach, drzewa, akweny wodne, kwiaty, zwierzęta, domy, sklepy, szkoły, kościoły itp. Następnie wycinają te obiekty i przyklejają na mur stworzony z 30 kartonów, na którym jest namalowana wcześniej przez realizatorów droga, która ma przejścia dla pieszych, rondo i oznakowania. W ten sposób tworzymy przestrzeń publiczną z wszystkimi zagrożeniami z jakimi można się w niej spotkać. Jest szkoła, z której wybiegają dzieci prosto na drogę, na której znajdują się pojazdy, które przed chwilą same na tę drogę wkleiły. Ta czynność uzmysławia dziecku konkretne zagrożenia i uczy w jaki sposób bezpiecznie ich unikać.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy w sekretariacie. W ramach wolnych miejsc dołączyć do grupy będzie można również w dniu warsztatów.

Projekt Wakacyjna Akademia Sztuki jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

3  września 2017 r., godz. 11.00 – 15.00
Sala widowiskowa CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16