Zapraszamy młodzież  15+ na ciekawe zajęcia redakcji multimedialnej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej gminy Suchy Las. Jeśli chcecie spróbować  swoich sił i wziąć udział w medialnej przygodzie, przyjdźcie do pokoju koordynatorów ( I p.) dowiedzcie się szczegółów i zapiszcie na zajęcia!  Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 17.00-18.30. i są bezpłatne.

W naszej redakcji  nauczycie się, jak profesjonalnie prowadzić profil na facebooku, jak zrobić dobre zdjęcie, jak nagrać i zmontować film, jak zmontować nagrany dźwięk, np. rozmowę, eliminując z niej zbędne fragmenty. Do tego wszystkiego trzeba też dodać odpowiednio zredagowany tekst. Wszystkie te działania wykonywać będziemy w oparciu o wydarzenia kulturalne w CKiBP.

 

Zajęcia poprowadzą : Tadeusz Korach, Anna Adamczyk,Marcin Wesołowski oraz Jarosław Ślęzak.

 

Jarosław Ślęzak

Od 1989 do 1992 roku opiekun szkolnego kółka fotograficznego. Od 2000 roku właściciel firmy NEO zajmującej się fotografią i filmowaniem. Od 2006 roku prowadzący studio fotograficzne w Suchym Lesie. Od 2010 roku pomysłodawca i założyciel Sucholeskiej Telewizji Internetowej. Pasjonat podglądania i uwieczniania obrazów z życia codziennego – zarówno tych ruchomych jak i nieruchomych. Szczęśliwy mąż wspaniałej żony i dumny ojciec wspaniałej córki oraz współposiadacz czarnej kotki. A gdy tylko czas i pogoda pozwalają – miłośnik wypadów motocyklem gdzie oczy poniosą i droga poprowadzi

 

Tadeusz Korach

Niezależny fotograf i filmowiec.Współpracuje z Polską Agencją Fotografii i Filmu oraz z Agencji Castingową ATV Film, jest Rekomendowanym Fotografem Google. Studiował na wydziale prawa UAM Poznań oraz na Politechnice Poznańskiej. Brał udział  wielu warsztatach o fotografii i filmie (Photography workshops in Berlin,Photography workshops in York UK, Photography workshops in Manchester UK).

Prowadzi warsztaty i kursów zbiorowych oraz indywidualnych.
Między innymi w  czerwcu prowadził warsztaty z filmowania smartfonem w ramach imprezy organizowanej przez Estradę Poznańską i miasto Poznań – Muzyka i kino #NAWOLNYM
W sierpniu w ramach wydarzenia NIC SIĘ TU NIE DZIEJE poprowadził kolejne warsztaty z filmowania smartfonem.

Współzałożyciel i członek zarządu poznańskiego stowarzyszenia fotograficznego „FOTSPOT”
Członek brytyjskiego towarzystwa fotograficznego „Bradford Photographic Society”

 

Marcin Wesołowski

Z pierwszą miłością swojego życia, czyli z radiem związany był przez ostatnie 25 lat.

W czasie radiowego „ćwierćwiecza” – od praktyk studenckiej rozgłośni – aż do pracy w  Polskim Radio – zdołał poznać wszystkie aspekty pracy „w eterze”: realizację nagrań, montaż, ciężką reporterską robotę i pracę prezentera.

Po drodze zahaczył też o telewizję, gazetę, budował od podstaw redakcję multimedialna.

Wciąż najbardziej lubi dobre felietony.

Jest fanem nowych technologii.

Dziś zajmuje się produkcją filmową. Pracuje z kamerami, aktorami, kręci filmy w różnych miejscach całej Europy.

Wciąż w biegu, ale zawsze chętnie poznaje nowych ludzi.

Zgłoszenia na zajęcia pod numerem: 61 25 00 402 lub w pokoju koordynatorów ( I piętro).