Zapraszamy dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych!

Ulubiony przez dzieci, młodzież i wielu dorosłych świat fantazji pozwala oddalać się od rzeczywistości. Tymczasem twórczość, kreatywność może być mocno osadzona w realnym świecie, bardzo praktyczna, a  naukowcy stopniowo wyjaśniają tajemnice funkcjonowania mózgu człowieka. Powstają kolejne teorie i modele pracy ludzkiego umysłu.

Dzieci rozwijają się m. in. dlatego, że potrafią obserwować i naśladować, są w tym procesie odtwórcze, posługują się wyuczonymi schematami aby móc sprawnie poruszać się we współczesnej  cywilizacji. Jest to konieczne ale niewystarczające, ponieważ  przed każdym pokoleniem stoją nowe wyzwania. Rozwój  cywilizacyjny jest stałym  naturalnym procesem. Współcześnie jednak oczekuje się, by tzw innowacyjność była świadomym i celowym działaniem.

Nasze zajęcia pomagają korzystać ze stanów zniechęcenia i  frustracji, a z  myśli „nie wiem”, „nie umiem”, „nie dam rady” pomagają uczynić sprzymierzeńców. Rozwijają umiejętności bezpiecznego funkcjonowania w relacjach z ludźmi  – współpracy w zespołach zadaniowych, stawiania granic, rozumienia swojej wartości. Zajęcia z kreatywności to także okazja do spotkania z dorobkiem znanych twórców i postaci literackich.

Zapraszamy!  Do malowania, klejenia, budowania, tańczenia, tupania, projektowania, planowania, kłócenia się, godzenia, opowiadania dowcipów,  gadania bzdur, opowiadania bajek, prezentacji swoich zainteresowań, udziału w grach, marudzenia i pocieszania, itd, itd.

Zajęcia odbywać się będą  w każdą środę w godzinach 16.00 – 17.00

Godzinne zajęcia prowadzone są przez psychologa. 

Cena za miesiąc: 90 zł .

Zapisy telefonicznie: 607 828 995