Słowo przy kawie, czyli Literacka Kawiarnia Seniorów

 

To będzie miejsce dla każdego, kto ma w sobie wrażliwość na słowo pisane, drukowane, wypowiadane, odgrywane, ale też na to, które dopiero kiełkuje w wyobraźni i szuka właściwego sobie kształtu.

Naprawdę przy kawie i naprawdę przy herbacie będzie można spędzić czas w gronie miłośników literatury i teatru, porozmawiać, wymienić się opiniami z rówieśnikami z grupy nieco starszej młodzieży, umownie od 50-tki wzwyż. Nie strasząc określeniami „seniorka”, czy „senior”, zapraszamy na spotkania w naszej Sali konferencyjnej, podczas których będzie można wspólnie poczytać wybraną przez siebie poezję, w tym również swoje próby literackie, które być może właśnie wówczas znajdą swoją pierwszą publiczność.

Jan Wojciech Malik, malarz i poeta, który podjął się roli lidera i animatora grupy, zwraca uwagę, że wśród czytanych, czy też mówionych strof, nie może zabraknąć  tych spod pióra symbolu teatralnego i literackiego gminy Suchy Las, czyli Wojciecha Bogusławskiego.

Aby podnieść rangę spotkań, wzbogacić je i nadać dodatkowy kierunek wspólnym spotkaniom z literaturą i teatrem, będziemy zapraszać znaczące postaci życia kulturalnego: aktorów, reżyserów, scenografów, poetów i recytatorów.

Do Kawiarni zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dodać swojemu życiu kolorów, wzbogacić je o artystyczne doznania i dać sobie szansę spotkania ciekawych, wrażliwych ludzi.

Wszyscy Państwo są u nas mile widziani. Zapraszamy w środy od 11.30 do 13.30.