Bahar znaczy wiosna powstała w 2014, w roku obchodów 600-lecia nawiązania kontaktów między Polską a Turcją. W książce przyglądamy się życiu małej dziewczynki mieszkającej w dalekim Stambule. Bahar lubi się bawić, ale bardzo chętnie chodzi do szkoły, gdzie poznaje tajniki pisania alfabetem arabsko-perskim. Razem z nią odkrywamy kolejne litery, piękne kreski i zawijasy, dowiadujemy się czym jest kaligrafia. Ponadto dzieci mają okazję posłuchać o poselskich orszakach, historycznych misjach dyplomatów i wizytach w sułtańskich pałacach. Autorka, która wyrosła pośród dwóch kultur umiejętnie wprowadza czytelnika do świata baśniowych motywów literackich i wspólnej historii Polski i Turcji. Przedstawiony świat Orientu jest dostosowany do dziecięcego odbiorcy. W swoich opowiadaniach pisarka przekracza granice nie tylko geograficzne, ale przede wszystkim społeczne. Opowieść jest mądra i ciepła, przy tym ukazuje wielokulturowość literatury. Dopełnieniem pozycji jest słowniczek na końcu książki. Dowiadujemy się z niego kim byli derwisze, gdzie leży góra Kaf oraz czym zajmował się skryba.