Wyniki konkursu „Suchy Las – kadry z drogi do wolności”

22 listopada 2017

Projekt „Suchy Las – kadry z drogi do wolności” ma przybliżyć współczesnym mieszkańcom gminy losy Powstańców Wielkopolskich z dawnej gminy Suchy Las. Uczestnicy projektu zgłaszali się do nas w trzyosobowych zespołach, w których w dniu 18 listopada tworzyli filmy krótkometrażowe telefonem komórkowym. Kręcenie filmów było poprzedzone wykładem miejscowego publicysty i nauczyciela – Ryszarda Chruszczewskiego oraz krótkim kursem tworzenia filmów smartfonem prowadzonym przez Tadeusza Koracha. Następnie ruszyliśmy śladami Powstańców Wielkopolskich w teren gminy. Dodatkową inspiracją dla uczestników projektu była wystawa Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości, którą można jeszcze oglądać na dziedzińcu CKiBP oraz inscenizacje grupy rekonstruktorów.

Zachęcam do oglądania zdjęć oraz filmu z 18 listopada.

Spośród wszystkich nakręconych przez uczestników filmów, jury w składzie: Ryszard Chruszczewski, Tadeusz Korach oraz Andrzej  Ogórkiewicz, przyznało następujące nagrody:

miejsce III – kamery sportowe

dla zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie

w skład którego wchodzą:

1. Oliwia Ciszak

2. Natalia Głębowska

3. Julia Koberska

film można zobaczyć tu

miejsce II – kamery sportowe

dla zespołu Pompa Team

skład którego wchodzą:

1. Antoni Świderski

2. Tomasz Świderski

3. Olivier Krupop

Film można zobaczyć tu

miejsce I – smartfony

dla zespołu Suche Fakty

1. Aleksandra Wojcichowska

2. Hubert Pluta

3. Wiktoria Kaszkowiak

Film można zobaczyć tu

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej przygody z historią i filmem.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las.

Partnerami konkursu są: Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Patronat medialny: Głos Wielkopolski, Gazeta Sucholeska, Sucholeska Telewizja Internetowa, Powiatowa17., Local Media Suchy Las.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.