Warsztaty ilustratorskie

11 maja 2017

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje tzw. Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”.

W ramach XIV edycji programu trwającej w dniach 8-15 maja, w Sucholeskiej Bibliotece odbyły się warsztaty ilustratorskie prowadzone przez panią Elżbietę Krygowską-Butlewską.

Elżbieta Krygowska-Butlewska jest absolwentką Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uczy rysunku i projektowania graficznego w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W swoich pracach potrafi posługiwać się ciętym dowcipem satyryka, a równocześnie tworzy pełne ciepła, malarskie wizje do poetyckich tekstów. Doświadczenie ilustratora oraz kontakt ze światem książki zaowocowały stworzeniem własnego wydawnictwa, które pod nazwą MILA rozpoczęło działalność w 2005 roku.

Ilustracje poznańskiej artystki zdobią książki znanych polskich pisarzy: Wandy Chotomskiej, Joanny Kulmowej, Joanny Papuzińskiej, Emilii Waśniowskiej, Liliany Bardijewskiej, Zofii Beszczyńskiej, Józefa Ratajczaka, Ireny Landau.

Fotorelacja z warsztatów dostępna jest w galerii obok.