Spotkanie autorskie z profesorem Jerzym Bralczykiem

9 stycznia 2019

Polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, a także specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Profesor Jerzy Bralczyk zajmuje się głównie działalnością popularyzatorską, dotyczącą poprawności języka przede wszystkim publicznego, jak i języka polityki, reklamy oraz prawa. Od wielu lat służy swą wiedzą w konsultacjach z różnego rodzaju instytucjami. Często pełni także funkcję referenta na wewnętrznych konferencjach branżowych. Bywa ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Ogromną popularnością zarówno w kraju, jak i za granicą cieszą się jego programy radiowe i telewizyjne. Profesor wykłada dla studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Wydał między innymi takie publikacje jak: Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy (1984), Język na sprzedaż (1996), Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka (2001), Leksykon zdań polskich (2004), Mój język prywatny (2004), Jeść!!! (2014), 500 zdań polskich (2015), W drogę (2016), 1000 słów (2017) oraz Pokochawszy. O miłości w języku (2018).

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie wszystkich zaprasza na spotkanie autorskie z tym wybitnym, polskim językoznawcą. Odbędzie się ono 19 lutego 2019 r. o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmowa wejściówkę, którą można odebrać w bibliotece w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Złotnikach i Chludowie.

Autor fotografii: Cezary Piwowarski