… to tegoroczny projekt, który został przygotowany z okazji Tygodnia Bibliotek, przypadającego od 8 do 15 maja.

Idea sleeveface pojawiła się około 2006 i została wprowadzona do obiegu poprzez media społecznościowe przez Carla Morrisa i Johna Rostrona.

Sleeveface to niejako „druga skóra”, zdjęcie osoby zasłoniętej przez okładkę książki, płyty winylowej lub czasopisma, które tworzy iluzję połączenia bohatera tej okładki z pozującym do zdjęcia czytelnikiem.

Zapraszamy serdecznie do kreatywnego zmierzenia się z okładkami naszych książek, z ich interpretacją i nowym własnym książkowym „wcieleniem”. W przyszłym roku planujemy ogłoszenie otwartego konkursu na SLEEVEFACE. Natomiast w chwili obecnej zachęcamy wszystkich do obejrzenia zaaranżowanej przez nas wystawy przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie oraz  filii bibliotecznej w Chludowie.