Renata Piątkowska w Chludowie

13 października 2017

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza na spotkania autorskie z pisarką, autorką książek dla dzieci – Renatą Piątkowską, które odbędą się 9 listopada 2017 r. o godzinie 8:30 i 10:00 w filii bibliotecznej w Chludowie. Zorganizowane grupy z Zespołu Szkół w Chludowie będą miały okazję poznać, bądź przypomnieć sobie dowcipne i pouczające opowiadania autorki.

Renata Piątkowska jest cenioną autorką wielu książek, m.in.: „Na wszystko jest sposób”, „Wieloryb”, „Gdyby jajko mogło mówić”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Mądra głowa zna przysłowia”.

Autorka napisała i wydała już kilkanaście książek. Pięć z nich: „Opowiadania z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Wszystkie moje mamy”, „Hebanowe serce” i „Która to Malala?” wpisano na złotą listę Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

„Opowiadania z piaskownicy” razem z „Opowiadaniami dla przedszkolaków” i „Piegowatymi opowiadaniami” tworzą cykl o przygodach Tomka przedszkolaka. Dla naszego bohatera każdy nowy dzień to początek nowej, niezapomnianej przygody. Dzień pełny wrażeń, których dorośli nie dostrzegają i nie rozumieją. Dla Tomka interesujące mogą stać się muchy chodzące po szybie autobusu, wyścig z kolegami do drzwi przedszkola, czy wizyta policjanta. Natomiast już życie starszaka, ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji może wydawać się niespecjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi, bohaterowi książki pt.: „Nie ma nudnych dni”, każdy dzień przynosi nowe przygody. Niewątpliwie przyczynia się do tego jego kilkuletnia siostra Oliwka, która potrafi czasami naprawdę skomplikować życie trzecioklasisty, ale też koledzy i czarnowłosa Matylda, która tak się różni od innych dziewczyn. Jeśli nawet dzień zaczyna się szaro i zwyczajnie, nigdy nie jest nudny. Pogodne i dowcipne opowiadania o przygodach Maćka także i Wam nie pozwolą się nudzić!

Z kolei książki: „Wszystkie moje mamy”, „Hebanowe serce” i „Która to Malala?” ukazały się w serii Wojny Dorosłych – Historie Dzieci. Jest to wzruszająca literatura faktu, która w formie zbeletryzowanych opowieści porusza trudne historie dzieci.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.