Przygody Koziołka Matołka – Głośne Czytanie Bajek

9 marca 2017

KM_slider na główną

Na kolejnym Głośnym Czytaniu Bajek w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej wkroczymy w świat słynnych „Przygód Koziołka Matołka”. 2 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 Piotr Witoń przedstawi najmłodszym swoją interpretację losów „Matołka, co miał pecha” autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Tytułowy koziołek to bohater cyklu obrazkowych historyjek z fabułą pisaną wierszem. To prawdziwy pechowiec, który w skutek poszukiwań Pacanowa, gdzie „kozy kują” popada w liczne tarapaty. Rusza w drogę przez lądy, morza, dalekie i egzotyczne kraje, nie omija księżyca i gwiazd. Wraz z bocianami wyprawia się do Afryki, odwiedza poszukiwaczy złota w Ameryce i pomieszkuje wśród Indian. Aby dotrzeć do upragnionego Pacanowa idzie do wojska, przechodzi przez tęczę do Chin, a innym razem musi przechytrzyć czarownicę, na którą ostatecznie przeraźliwie beczy i bierze na rogi! Matołkowi raz nawet głowę ucięli, ale dało się ją przyszyć z powrotem.

Jeśli tylko macie ochotę poznać Koziołka Matołka i zawołać z nim: „Raz śmierć kozie!”, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to fascynujące spotkanie.

Serdecznie zapraszamy.