Podsumowanie roku czytelniczego 2018

16 stycznia 2019

W Sali widowiskowej sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej 11 stycznia odbyło się spotkanie podsumowujące ubiegły rok pracy biblioteki, na którym wyróżnienia otrzymali także najaktywniejsi z naszych czytelników.

Bez wątpienia z roku na rok Bibliotekę Publiczną w Suchym Lesie wraz z filiami w Chludowie i Złotnikach odwiedza coraz więcej interesariuszy. Okazuje się, że jest wśród nas mnóstwo osób, w których życiu obcowanie z literaturą odgrywa naprawdę istotną rolę. W 2018 roku w sposób aktywny związanych z naszą biblioteką było aż 5859 czytelników. Łącznie wypożyczyli oni dokładnie 104 284 pozycje. Korzystali oni przede wszystkim z książek, ale także audiobooków i filmów. Staramy się dbać oto, by nasi czytelnicy mieli dostęp do możliwie jak największej liczby nowości pojawiających się na rynku wydawniczym. W roku ubiegłym udostępniliśmy ponad 4800 woluminów, dokładnie 440 audiobooków oraz 95 filmów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaprenumerowaliśmy także ponad 50 tytułów różnego rodzaju czasopism.

Podsumowanie pracy biblioteki i działalności czytelniczej zamyka wyróżnienie najaktywniejszych jej czytelników. Najbardziej zaczytanymi w roku 2018 dorosłymi okazali się: Maria Sadowska, Małgorzata Gałczyńska, Aleksandra Pajzderska, Halina Ancuta, Izabela Zeiske, Mieczysława Mąderek, Maria Jankowiak, Joanna Klaba-Zasada, Helena Nowodworska i Piotr Pajzderski. Wśród młodzieży nagrody otrzymali: Hanna Wojciuszkiewicz, Stanisław Adamski, Oliwia Pacholska, Antonina Klementowicz, Julia Ciechan, a także Weronika Wojtkowiak. Za najbardziej aktywne dzieci uznano: Macieja Januszewskiego oraz Marię Wierszel.

Wieczór uczestnikom spotkania umilił koncert zespołu U STUDNI, który zaprezentował pełne liryzmu, harmonii i optymizmu ballady własnego autorstwa. Tym jakże miłym akcentem zamknęliśmy rok czytelniczy 2018. Wszystkim wyróżnionym czytelnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las.

Źródło fotografii: Archiwum CKiBP