Otwarcie biblioteki

30 kwietnia 2020

Szanowni Państwo!
Wczoraj pojawiła się informacja, podana przez premiera M. Morawieckiego, że od najbliższego poniedziałku, 04.05.2020r. rząd dopuszcza możliwość otwarcia bibliotek. Otwarcie to wymaga jednak „…porozumienia z lokalnym inspektorem sanitarnym.” W związku z tym natychmiast po konferencji premiera, we współpracy z Panem Wójtem jako naszym organem założycielskim, zwróciliśmy się z prośbą o opinię do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, załączając wykaz wymogów ogłoszonych wcześniej przez Bibliotekę Narodową oraz zamieszczonych na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które nasza Biblioteka już spełnia, będąc w 100% przygotowaną na ponowne otwarcie.
Jak się dowiaduję, problem polega na braku przepisów wykonawczych, na których ma się opierać inspektor sanitarny.
Informuję więc, że od najbliższego poniedziałku, do czasu pojawienia się przepisów wykonawczych i wspomnianej opinii, nasza biblioteka i filie będą zamknięte.
Pozdrawiam serdecznie, życząc Państwu zdrowia!

Dyrektor Andrzej Ogórkiewicz