Niedźwiadek z dalekiego Peru

5 lutego 2015

DSC00538

1 lutego 2015 w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne niedzielne czytanie bajek dla najmłodszych. Tym razem poznański aktor Piotr Witoń wcielił się w rolę przesympatycznego misia Paddingtona. Odtwórca roli misia spotkanie rozpoczął odczytaniem fragmentu książki Michaela Bonda pod tytułem Miś zwany Paddington. Jak nietrudno się domyślić na spotkaniu nie było ani jednego dziecka, które wcześniej nie usłyszałoby ani jednego słowa o tym sprytnym, małym niedźwiedziu. Najmłodsi dowiedzieli się w jaki sposób Paddington z tak dalekiego Peru dostał się aż do Londynu i zamieszkał z państwem Brown. Ten miś w niezwykłym czerwonym kapeluszu na głowie, chabrowym płaszczyki, z walizeczką w dłoni oraz słojem marmolady zaskarbił sobie wiele serce najmłodszych słuchaczy. Poza tym przeprowadzone podczas spotkania krótkie zabawy pobudzające wyobraźnię oraz różne ćwiczenia ruchowe sprawiły, że uczestniczące w nim dzieci były równie aktywne jak sam aktor. Miś Paddington od razu zdobył dziecięcą sympatię.