Między wierszami – Spotkanie autorskie

14 września 2016

Poezja odbierana jest niekiedy jako coś podejrzanego, wymagającego tajemnej wiedzy, specjalnego przygotowania, potraktowania wiersza zupełnie inaczej niż innego rodzaju tekstu. Jakie jest dziś jej miejsce, czym jest wiersz współczesny, jaka jest jego kondycja? Między wierszami to cykl spotkań z twórcami polskiego wiersza, ich spojrzeniu na potrzebę zapisu, literacką drogę, ważne punkty odniesienia. To zarówno możliwość bezpośredniej rozmowy, ale także usłyszenia autorskich interpretacji.

Gośćmi pierwszego spotkania będą:

JUSTYNA BARGIELSKA i PIOTR SOMMER

Czwartek 13.10.2016, o godz. 18.00

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

Prowadzenie spotkania: Jarosław Borowiec

Piotr Sommer – poeta, tłumacz, eseista, redaktor naczelny „Literatury na Świecie”. W ostatnich latach opublikował m.in. tom wierszy zebranych, Po ciemku też (2013), książkę złożoną z przeprowadzonych z nim wywiadów, Ucieczka w bok (2010, 2016), i zbiór wierszy dla dzieci, Przed snem (2008). Na język polski przekładał poetów amerykańskich, irlandzkich, szkockich i angielskich. Jest autorem zbiorów szkiców literackich Po stykach (2005) i Smak detalu (1995, 2015). Laureat m.in. Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości (2010). Fot. Elżbieta Lempp.

piotr-sommer

Justyna Bargielska – poetka, pisarka. Autorka kilku tomów poetyckich, m.in. China Shipping (2005), Bach for my baby (2012), Nudelman (2014). Jej wiersze były tłumaczone na język angielski, słoweński i bułgarski. W 2010 roku za tom Dwa fiaty otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia, a za prozatorski debiut Obsoletki (2010) nominację do Paszportów Polityki oraz Nagrodę Literacką Gdynia. Książka znalazła się także w finale Nagrody Literackiej Nike 2011. Fot. Archiwum autorki.

justyna-bargielska