Letnie warsztaty w Bibliotece

29 sierpnia 2017

Podczas letnich wakacji odbyły się warsztaty w bibliotekach w Złotnikach i Chludowie. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy o symbolice kolorów, eksperymenty z barwami czystymi oraz światłem, ponadto rozwój wrażliwości na barwy. Praktycznie oznacza to, że dzieci miały niepowtarzalną okazję stworzyć własną grę planszową, założyć pomalowaną przez siebie maskę teatralną, czy nawet wspólnymi siłami magicznie ozdobić tak zwyczajny przedmiot jak szafa (kto wie, czy nie da się nią teraz przejść do Narnii?). Powstały też prace przestrzenne typu drzewko oraz pacynka. Nie zabrakło tradycyjnych dwuwymiarowych obrazów przedstawiających próby artystyczne chłopców i dziewczynek z mieszaniem czystych barw, czy też kontrastowaniem kolorów na czarnym papierze. Jednym słowem – dzieci wspólnymi siłami poprzez zabawę rozwinęły umiejętności i raz jeszcze pokazały swoją kreatywność.

Fotorelacja z warsztatów dostępna jest w galerii obok.