Letnie hece w bibliotece

8 sierpnia 2014

Letnie hece (41)

Od 28 lipca 2014 r. najmłodsi aktywnie uczestniczyli w trwających dwa tygodnie warsztatach plastycznych w filii bibliotecznej w Chludowie. Podczas „Letnich hec w bibliotece” każde dziecko miało okazję wykazać się swym talentem plastycznym, a także rozwinąć intelektualne oraz manualne zdolności, wykorzystując przy tym siłę własnej wyobraźni. Na zajęciach dzieci odbyły podróż dookoła Ziemi, w efekcie czego powstała ogromna mapa świata wraz z charakterystyczną dla poszczególnych kontynentów fauną. Zgłębione zostały również tajniki świata podwodnego, w skutek czego stworzone zostały papierowe akwaria z mnóstwem kolorowych rybek, ośmiornic, a nawet koników morskich. Dzień trzeci upłyną nam na konstruowaniu gier planszowych. Okazało się, że ta tradycyjna metoda zabawy nadal potrafi być dla najmłodszych atrakcyjna oraz interesująca. Satysfakcja z pogrania sobie we własnoręcznie wykonane gry była ogromna. Przy tym zadaniu każde dziecko świetnie się bawiło. Ponadto poznaliśmy technikę plastyczną zwaną batikiem, pobawiliśmy się  nieco japońską sztuką składania papieru zwaną orgiami, wykonaliśmy kolorowe wakacyjne witraże, pojazdy kosmiczne, teatralne kukiełki, a także stworzyliśmy „elastycznych bohaterów” z modeliny, plasteliny i masy solnej. Na warsztatach znalazło się coś również dla fanów detektywistycznych przygód. Każdy miał okazję wykonać za pomocą techniki kolażu portret pamięciowy. Podsumowaniem zajęć było stworzenie wspólnego, kolorowego plakatu upamiętniającego udział dzieci w zabawach plastycznych, na którym każde dziecko odcisnęło swe jakże utalentowane dłonie.