Kryminał z Rogalinem

29 października 2015

Przemiana

Uprzejmie informujemy, że jednym z laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego KRYMINAŁ Z ROGALINEM zorganizowanym w ramach projektu Przystanek Kultura 2015 został Pan Sławomir Stawny, mieszkaniec Złotnik oraz użytkownik sucholeskiej biblioteki. Za swój tekst pod tytułem Przemiana otrzymał on II nagrodę konkursową. Stworzył on niezwykle nastrojową opowieść o kryminalnym charakterze, wykorzystując przy tym w sposób przemyślany wątki nawiązujące do historii literatury polskiej i historii Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodziny Raczyńskich. Autor w swym pomyśle na stworzenie krótkiej formy literackiej wykazał się dużą oryginalnością, a także udowodnił, że posiada rozległą wiedzę merytoryczną związaną zarówno z tradycją literacką, językiem, jak i XIX – wiecznymi realiami życia. Za otrzymaną nagrodę autorowi składamy serdeczne gratulacje, życząc tym samym kolejnych sukcesów w pracy twórczej.