Konkurs recytatorski „Wiosenne Przebudzenie”

19 kwietnia 2016

7 kwietnia w sali widowiskowej CKiBP Gminy Suchy Las odbyły się eliminacje gminne do XVII  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. Swój talent recytatorski  prezentowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych  miały do przygotowania wiersz natomiast gimnazjaliści zarówno wiersz jak i fragment prozy. Jury w składzie: Artur Szych – przewodniczący, Matylda Strebejko – Komarowska oraz Cezary Bera oceniało przede wszystkim dobór repertuaru do wieku, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Kategoria wiekowa klas I-III:

1 miejsce –Janina Jakubczyk  z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku

2 miejsce – Jan Makowski  z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku

3 miejsce – Antonina Miszkiewicz z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku

Kategoria wiekowa klas IV-VI:

1 miejsce – Karolina Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół  im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku

2 miejsce –Florentyna Niedziółka  ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie

wyróżnienie – Aleksandra Młodziejowska  ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie

Kategoria wiekowa gimnazjum:

1 miejsce – Urszula Zawadzka z Gimnazjum  w Zespole Szkół  im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku

Wyróżnienie –  Martyna Gwiazda  Gimnazjum w Suchym Lesie

Wyróżnienie – Marcelina Francuz z Gimnazjum w Suchym Lesie.

Osoby, które zajęły I miejsca w danych kategoriach reprezentowały naszą gminę podczas finału XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”, który odbył się 15 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji  w Murowanej Goślinie. Występy oceniało jury w składzie: Elżbieta Drygas oraz Jerzy Hamerski. Powodów do dumy nie brakuje, ponieważ poziom podczas finału był naprawdę wysoki, a nasi reprezentanci zdobyli wysokie miejsca: Janina Jakubczyk  – wyróżnienie w kategorii klas I-III, Karolina Zawadzka III miejsce w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej, oraz Urszula Zawadzka w kategorii gimnazjum I miejsce! Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!