Karzełkowo w śnieżnej czapie – Głośne Czytanie Bajek

16 grudnia 2017

Wszystkich najmłodszych gorąco zapraszamy do sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej na kolejne Głośne Czytanie Bajek, które odbędzie się 14 stycznia 2018 roku o godz. 11:00. Piotr Witoń zabierze nas w podróż z urokliwą, pisaną wierszem historią o niezwykłych przygodach małych skrzatów – Karzełkowo w śnieżnej czapie autorstwa Andrzeja Sobczaka. Tytułowe Karzełkowo, leśną osadę skrzatów zamieszkuje Łapciuś i jego przyjaciele. W malowniczym zimowym lesie, gdzie mróz maluje na szybach misterne wzory, a płatki śniegu zaczynają tańczyć na wietrze, pojawia się tajemniczy kłusownik. Leśne skrzaty próbują rozwiązać niemalże kryminalną zagadkę. Przy okazji ich poszukiwań poznajemy tajemniczy świat przyrody, gdzie zwierzęta zapadają w zimowy sen, a zimorodki szukają odpowiednich terenów. Autor dyskretnie przekazuje nam informacje o typowych zjawiskach przyrodniczych oraz obyczajach zwierząt mieszkających w lesie. Niezwykle interesująco opowiada o tym, co składa się na cudowną zimową rzeczywistość; przy okazji przytacza klasyczne porzekadła i przysłowia.

Jeśli tylko macie ochotę przenieść się do zimowego Karzełkowa, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to spotkanie.

Serdecznie zapraszamy.