8 maja 2020 – Dzień Bibliotekarza

8 maja 2020

8 maja obchodzimy

Dzień Bibliotekarki i Bibliotekarza!

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Inicjatorem powstania tego święta jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od tego też dnia rozpoczyna się każdego roku Tydzień Bibliotek. To szczególny czas, w którym zarówno biblioteki, jak i inne różnego rodzaju książnice w sposób znacznie bardziej aktywny otwierają się na swoich użytkowników. Organizowane są wówczas okolicznościowe warsztaty, konferencje, spotkania autorskie. Hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.

Z okazji Dnia Bibliotekarza wszystkim bibliotekarzom składamy serdecznie życzenia zdrowia, radości, satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, mnóstwa nowości wydawniczych oraz życzliwych czytelników. Oby wszyscy Ci, którzy dziś „zasmakują w Waszych bibliotekach” chcieli na stałe korzystać z tego wysublimowanego menu.